Şifreyi yenile

  • Para Birimi Değiştir

  • Türsab Belge No: 13312 Gezilikya Turizm

Rezervasyon Yapın
Misafirler
Yetişkin
13 yaş ve üzeri
0
Çocuk
2 ila 12 yaş arası
0
Yenidoğan
2 yaş altı
0
Kapat
Arama sonuçlarınız
1 Nisan 2020

Akdeniz’in İncisi Kaş

Kaş, Turkuaz rengi koyları, Likya’dan kalan tarihi kalıntıları, insanların güler yüzlülüğü ile başka bir tatil yaşayabileceğiniz nadir yerlerden bir tanesi.

Kaş artık herkesin dilinde ve oldukça popüler bir yer fakat Kaş’a giden bir çok kişi kısa tatilinde sadece belirli yerleri gezebiliiyor. Ama Kaş’ta 1 sene yaşasanız bile yeni yerler keşfedebiliyorsunuz. Biz de farklı yazılarımızda bunları dilimizin döndüğünce anlatmaya çalışacağız.

“Kaş, sadece deniz, güneş turizmi değil, Kaş doğasıyla, endemik bitki çeşitliliğiyle bir doğa turizmi, Likya döneminden kalan tarihi eserleri, kaya mezarları, amfitiyatroları ile bir tarih turizmi aynı zamanda”

Bu yazımızda Kaş’a geldiğinizde araçla, tekneyle veya yürüyerek gidebileceğiniz, yerleri sadece belirteceğiz, çünkü her biri üzerine bir yazı yazılması gereken güzellikte yerler. Onlara başka bir yazıda daha fazla yer ayıracağız.

Kaş’a geldiğinizde mutlaka gitmeniz gereken yerlerin başında Kekova-Batıkşehir geliyor. Kekova’ya gidebilmek için bir kaç seçeneğiniz mevcut.

1- Kaş Limanı’ndan her gün saat 10:00’da tekne turları ile tüm günlük bir turla Kekova – Batıkşehir – Kaleköy’ü gezebilirsiniz.

2- Kaş’ta bulunan seyahat acenteleri yardımı ile rezervasyon yapabilir ve acentelerin ayarladığı servisler ile 45 dk’lık bir minibüs yolculuğunun ardından Üçağız Köyü’nden tura katılabilirsiniz.

3- Kendi aracınız ile Kaş’tan Üçağız Köyü’ne gidebilir ardından, Köyde bulunan teknelerle anlaşıp özel turunuzu yapabilirsiniz.

Kaş’a geldiğinizde mutlaka görmeniz hatta vaktiniz varsa vakit geçirmeniz gereken yerlerden bir tanesi de Kaputaş Plajı.

Kaputaş Plajı doğal bir plaj olması, suyunun renginin turkuazlığı ve temizliği ile dünya çapında oldukça popüler yerlerden. Kaputaş Plajı’nda Kaş Belediye’sinin açtığı bir de tesis hizmet vermektedir. Şezlong ve Şemsiye ücreti ödeyerek veya kendi imkanlarınızla plajı rahatça kullanabilirsiniz. Giriş ücretsizdir. Yaz aylarında oldukça kalabalık olduğu için park yeri bulmakta zorlanabilir, plajda da şezlong ve şemsiye bulamayabilirsiniz, o sebeple önerimiz erken vakitlerde gitmenizi tavsiye ederiz.

Kategori: KATEGORİLER
Paylaş