Şifreyi yenile

  • Para Birimi Değiştir

  • Türsab Belge No: 13312 Gezilikya Turizm

Rezervasyon Yapın
Misafirler
Yetişkin
13 yaş ve üzeri
0
Çocuk
2 ila 12 yaş arası
0
Yenidoğan
2 yaş altı
0
Kapat
Arama sonuçlarınız
1 Nisan 2020

Kaş Tatili İçin İpuçları

Hepimizin bildiği üzere, tatil sezonu neredeyse başladı. Kimileri için 3 ay, kimileri içinse 1 aydan az sürecek bir zamanda, her yıl “Acaba bu sene tatil için nereye gitsek?” sorusunun bence en güzel cevaplarından biridir Kaş!

Kaş’a Nasıl Gidilir?

Kaş; Antalya ilimizin en batı kısmında bulunan ilçesidir. Turistik bir ilçenin hem yüksek popülariteye sahip olup, hem de doğallığını koruyabilmesi çok sık rastlanan bir durum değildir. İşte Kaş, bu ender durumlardan biridir. Ulaşımı Antalya’nın diğer turizm beldelerine göre en zor olanıdır. Belki de bu zorluk nedeniyle sadece değerini bilenlerin ziyaret ettiği bir yer oldu Kaş yıllarca.

Yakınındaki havaalanları Antalya ve Dalaman’dadır. Dalaman’dan Kaş’a gelmek, Antalya’ya göre az da olsa daha hızlıdır. Kaş, Antalya Havaalanına 192 km. Dalaman Havaalanına ise 160 km. uzaklıktadır. Ama uçak biletleri arasında da bu farkı kapatacak bir fiyat değişikliği vardır. Araç ile gelmek isteyenler ise Kaş’a Fethiye istikametinden veya Antalya’dan, Kemer’e doğru bir istikamet ile ulaşabilirler.

Kaş Gezilecek Yerler Rehberi

Kaliteli, huzur dolu, sessiz, sakin ve bir o kadar da keyifli bir tatilin en iyi adreslerinden biri olan Kaş’ı bu denli gidilesi kılan unsurların başında doğası gelir. Öncelikle şunu söyleyelim, Kaş’a geldiğiniz gibi sizi mest edecek olan ilk şey; mis kokulu ve görsel bir şov olan sokaklar. Bu sokakları tek tek gezmenizi tavsiye ederim.

Sokakları gezdik, şimdi sıra denizde. Tekne turu Kaş tatilinin olmazsa olmazıdır. Özellikle Kekova turları sizi bambaşka dünyalara götürecektir. Batık şehre yakın yerlerde dalış yapabilir, yüzebilirsiniz. Ama bu turda kesinlikle görmeniz gereken yer ise bizce Akvaryum Koyu.

Kaş sadece doğal güzellikleriyle değil tarihiyle de önemlidir. Xanthos ve Antiphellos antik kentlerini mutlaka görmelisiniz. Likya Yazılı Anıt Mezarı, Harpy Anıtı ve daha birçok yeri ziyaret edebilirsiniz. 40 km. uzaklıkta Demre’de Myra Antik Kenti’ni özellikle not etmiş olalım.

Ve sıra plajlarda. Büyük çakıl, Küçük çakıl, ve İnceboğaz hemen dibinizde olan plajlar olacaktır. Biraz emek harcayarak ilk uğrayacağınız yer ise muhteşem görüntüsü ile Kaputaş Beach. Kaş ile Kalkan arasında kalan bu plajın turkuaz renkli suyu sizi mest edecektir. Sıradaki plajımız ise Patara. Türkiye’nin en iyi 15 Plajı içerisinde yer alan Patara Plajı ülkenin en uzun plajıdır. Caretta Caretta’ların yumurtlama alanı olmasının yanı sıra, Noel Baba yada diğer adıyla St. Nicholas’ın doğum yeridir.

Kaş’ta Nasıl Konaklanır

Aslında bu sorunun net bir cevabı yoktur. Çünkü bu sizin kendi özgün durumlarınıza ve en önemlisi keyfinize göre değişir. Ama şunu açıkça belirtelim; ister otel, ister pansiyon, ister villa, ister apart ya da kamp. Kaş’ta bunların hepsine dair birçok seçenek bulabilirsiniz. Kaş otelleri ve Kaş villa evleri konforlu bir tatil isteyenler için gayet uygun bir seçenektir. Daha sade bir seçim yapmak isteyenler, pansiyonları, apartları ya da kamp alanlarını tercih edebilir. Bunun için sitemizden kişi sayısı ve tarih seçip kolayca rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Rezervasyon için konaklama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden keyifli tatiller.

Kategori: KATEGORİLER
Paylaş