Kaş'ta Yapılabilecek Aktiviteler

KEKOVA TEKNE TURU

Her sabah Kaş Liman’ından kelimenin tam anlamıyla tarihin derinliklerine Batıkşehir’e, Kekova’ya saat 10:00’da tekneler kalkar. Uyanmak için ve ya deniz sevdalıları için güzel bir yüzme molasının ardından tekne Kekova’ya doğru yol alır. Eşsiz güzellikte olan koyların bazılarını tekneden izler bazılarında ise balık ve deniz kaplumbağaları (caretta carettalar) ile yüzerek denizin tadını çıkarırsınız. Kekova Adası ve Batıkşehir’de tekne ile güzel bir turun ardından, öğle yemeğinde balık ve ya tavuk yiyebilir ve akdenizin güzel mezelerini tadabilirsiniz. Kaleköy’de karaya ayak basar Kale’yi ziyaret eder, yörenin doğal dondurmasının tadına bakabilirsiniz. Bol denizli, bol güneşli, bol tarihli bir günün ardından saat 18:00 civarı Kaş Limanı’na geri dönüş yaparsınız.

Kekova Tekne Turu ayrıca Kaş’tan özel araç ile Üçağız köyüne gidip, oradaki teknelere katılarak da yapılabilmektedir.

DALIŞ – SCUBA DIVING

Dünya’nın sayılı dalış merkezlerinden biri olan Kaş’ta, maviliğin derinliğinde yatan sırları, nadir balık türlerini, deniz kaplumbağalarını yakından görmeye çok yaklaştınız. 20’nin üzerinde dalış noktasına giden bir çok Dalış Okulu her gün saat 10:00 ve 14:00’te 2 ayrı dalış programı izlemektedir. Sertifikanız varsa deneyimli bir dalış programına da dahil olabilir ve ya ilk defa dalış yapacaksanız birebir eğitmenle birlikte suyun altındaki yaşamı ve güzellikleri daha yakından görebilirsiniz. Şanslıysanız, dalışınıza deniz kaplumbağaları (caretta carettalar) eşlik edebilir. Sertifikalı bir dalgıç olmanın başlangıcını Kaş’ta yapabilir ve Dalış Okullarının programlarına katılarak siz de profesyoneller arasında yerinizi almaya başlayabilirsiniz.

YAMAÇ PARAŞÜTÜ - PARAGLIDING

Kaş’ın muhteşem manzarasını bir de gökyüzünden seyretmeye ne dersiniz? Gökyüzünden denizde yüzenleri seyrederken bir bakmışsınız denizdeki kaplumbağaları sayıyorsunuz. Türkiye’nin sadece belirli yerlerinde yapılabilen Yamaç Paraşütü’nü Kaş’ta denemeniz mümkün. Profesyonel Pilotlarla yapılan uçuşlar için sizlerin belirlediği saatte konakladığınız yerden acentelerin servisi ulaşımınızı sağlıyor. Ardından rüzgarın durumuna göre uçuşunuzu gerçekleştirip, Kaş Limanı’na iniş yapıyorsunuz. Ayrıca gökyüzünde böyle bir deneyimi sizler için kalıcı hale getirmek için video ve fotoğraf çekimi yaptırabilirsiniz.

JEEP SAFARI - SAKLIKENT

Kaş’tan sabah saat 10:00’da hareket eden jiplerle, 40 dk’lık bir yolculuk sonrası Üzümlü Köyü’nde kahvaltı ve çay molası vererek, Saklıkent’e doğru yola çıkıp burada öncelikle Kanyon da yürüyüş yapıp, ardından çamur banyosuna gireceksiniz. Sırasıyla Xanthos ören yeri, Patara Plajı ve son olarak da dünyanın en güzel doğal plajlarından Kaputaş plajında meyve ve yüzme molası ile günü tamamlayacaksınız. Yolda yapılan su savaşlarını unutmamak gerekir, o sebeple elektronik eşyalarınıza, cep telefonlarınıza dikkat edin. Bol sulu, Bol yüzmeli, Eğlence dolu bir tur sizi bekliyor. Yaklaşık saat 18:00 gibi sapasağlam Kaş’a dönmüş olacaksınız.

KANO TURU - KEKOVA

Batıkşehir’i Kekova’yı kanoyla daha yakından inceleyip, tarihe daha fazla yaklaşmaya ne dersiniz? Kano turları en popüleri Kekova’ya karayoluyla gidip Batıkşehir’de gerçekleştirilen turdur. Yaklaşık 10 km kadar süren tur Üçağız Köyünde başlayıp, Tersane Koyu’nda yüzme molası ardından, Batıkşehir üzerinden Kaleköy’e devam eder ve akşam saat 16:00 gibi tekrar Üçağız’da sona ermektedir. Diğer bir seçenek ise konaklamalı uzun süreli kano turlarıdır, bu turlar çok seçenekli olup acentelerden bilgi almanız gerekmektedir.

MEİS (KASTELLORIZO) YUNAN ADASI

Her gün saat 10:00’da Kaş Liman’dan hareketle tam karşımızda yer alan Yunan Adası Meis’e günübirlik gidebilirsiniz. Meis’te öğle yemeğinde Yunan Mutfağının lezzetli yemeklerini tadabilir. Tüm günü denize girerek geçirebilir ve ya tarihi mekanları, Mediterraneo filminin de çekildiği yerleri keşfe çıkabilirsiniz. Mavi Mağaranın içine girebilir ve ya tüm gün St. Georgi Plajında güneşlenebilirsiniz. Günübirlik gidişler için Kapı vizesi alabilir ve ya zaten Schengen Vizeniz mevcutsa, Çıkış Harcı ve Tekne ücretini ödeyerek bu yolculuğa katılabilirsiniz.

(Not: Kapı vizesi fiyatları için lütfen bilgi alınız. Kapı vizesi başvuruları için Pasaportunuzun en az 3 gün önceden seyahat acentelerine teslim edilmesi gerekmektedir.)

İletişim

Tel: +90 242 836 34 40

Cep: +90 506 574 60 30

info@kasrezervasyon.com

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • Instagram - White Circle
  • White Google+ Icon
Adres

Bayındır Mah. Kaş-Antalya 07580

© 2016 by Kaş Rezervasyon - Güncelleme 04.02.2018

 

Websitesindeki Fotoğraflar ve Açıklamalar Kaş Rezervasyon onayı alınmadan hiç bir yerde kullanılamaz.