• Kaş Rezervasyon

Kaş Tatilinde Bilmeniz Gerekenler

Kaş Hakkında


Kaş, Antalya’nın en batısındaki, Muğla’nın Fethiye ilçesiyle komşu olan, merkez nüfusu yaklaşık 9000, köylerle birlikte toplam nüfusu 2018 verilerine göre 58600 olan, küçük bir tatil kasabasıdır. Kaş, Işık Ülkesi anlamına gelen Likya dönemine dayanan tarihi bir alanın büyük bir kısmına ev sahipliği yapmaktadır. Kaş, özellikle 1980’li yıllardan sonra başta İtalyanlar olmak üzere yabancı turistlerin odağı haline gelmiş, daha sonralarda ise, denizinin temizliği, su altı canlılarının çeşitliliği sayesinde Dünya çapında önemli bir dalış merkezi haline gelmiştir. Ülkemizde de turizmin gelişmesi ile birlikte, denizi ve bozulmamış doğal yapısı sayesinde, bir çok aktiviteye ev sahipliği yapmasının yanı sıra, samimi esnafı, Kaş’lısı, Kaş'a yerleşeni ve Kaş’a gönül verenleri sayesinde son yıllarda da oldukça popüler hale gelen Kaş, hem yerli hem de yabancı turistin odak noktalarından biri haline gelmiştir.

Kaş’a Nasıl Gidilir?


Kaş zaman zaman yollarının virajlı olmasıyla anılsa da, aslında ulaşım o kadar da sıkıntılı değildir. Kaş İstanbul arası 836 km, yani araba ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Kaş Ankara arası 700 km olup, yaklaşık 10 saatte araba ile ulaşım sağlanabilmektedir.Kaş İzmir arası 440 km ve yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Yalnız dikkat çekmek isterim ki; güzergah olarak bu illerin hepsinden Fethiye güzergahı tercih edilmelidir, Antalya değil.

Kaş’a havayolu ile gelmeyi tercih edecek olanlar içinse, ilk önerimiz en yakın havalimanı yaklaşık 2 saat mesafede bulunan Dalaman Havalimanı’dır. Kaş’a yaklaşık 4 saat mesafede bulunan Antalya Havalimanı uçak bileti ücretleri açısından daha hesaplı olabilmektedir. Bu iki havalimanından ulaşım ise Kaş’ta bulunan transfer firmaları ile sağlanabilmektedir. Bazı misafirlerimiz ise araç kiralamayı tercih etmektedir.


Kaş’ta nerede Kalınır?


Öncelikle şunu söylemeliyiz ki Kaş’ta çok yıldızlı oteller yok. Her şey dahil konseptte oteller de yok. Kaş’ın doğal yapısına uygun Oteller, Butik Oteller, Pansiyonlar, Apartlar ve Villalar var. Otel ve pansiyonlarda oda kahvaltı, bazı otellerde ise akşam yemeği dahil konseptler mevcuttur.

Özellikle son yıllarda otellerin de yaz aylarında dolu olması ve Kaş’ın da konaklama kapasitesinin yetmemesi sebebiyle, başta aileler ve kalabalık gruplar için ideal olan Apart ve Villalara talep de çok artmıştır.

Kaş Villa ve Apart seçenekleri için konaklama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.


Kaş’ta Otel, Villa ve Apart Fiyatları


Kaş’ta hemen hemen her bütçeye uygun otel, pansiyon, apart ve villa seçenekleri bulunmaktadır. Pansiyonlar ortalama gecelik 200-250 TL’den başlamakta, Oteller ortalama 250-300 TL’den başlamaktadır. Otelin ve pansiyonun konumuna ve lüksüne göre de fiyatlar ortalama gecelik 1000 TL civarlarına da çıkabilmektedir. Orta segmentte bir otel fiyatı gecelik 400-600 TL arası değişmektedir.

Villa ve Apart fiyatları ise çok farklılık göstermektedir. Apartlar ortalama 250 TL’den başlamakta ve konumuna, lüksüne, kapasitesine göre ortalama günlük 750 TL civarına çıkmaktadır. Villalar’da aradaki fark daha fazladır, konumu, lüksü, sağladığı olanaklar, havuz özellikleri, konforu ve yine kişi sayısına göre gecelik ortalama 500 TL ile 2500 TL arasında değişmektedir.

Rakamlar sizi yanıltmasın örneğin 8 kişilik bir villada gecelik 1600 TL’den kaldığımızı varsayarsak kişi başı 200 TL bir konaklama masrafımız olmaktadır. Özel havuzunuzun olması da sizin için bir artı olacaktır.

Size uygun villa veya apart seçenekleri için konaklama sayfamızdan veya anasayfadan tarih ve kişi sayısı seçerek kolayca rezervasyon yapabilirsiniz.


Kaş’ta Yapılabilecek Aktiviteler


Yunan Adası Turu- Meis (Kastellorizo) Adası

Kekova Tekne Turu

Adalar Tekne Turu

Dalış

Yamaç Paraşütü (Paragliding)

Kano Turu

Jeep Safari (Kaputaş, Patara, Saklıkent)

Saklıkent Kanyonu (Rafting)

At Binme

Likya Yolu yürüyüşü


Kaş’ta Gidilebilecek Plajlar


Kaputaş Plajı (20 km)

Patara Plajı (43 km)

Küçükçakıl Plajı (merkezden 200 metre)

Büyükçakıl Plajı (merkezden 1.5 km)

Hidayet Koyu (Çukurbağ Yarımadası merkezden 2.8 km)

İnceboğaz Plajı (Çukurbağ Yarımadası merkezden 1.6 km)

Belediye Halk Plajı (Çukurbağ Yarımadası merkezden 2.2 km)


Kaş Bölgesindeki Tarihi Yerler


Antik Tiyatro

Kral Mezarı

Kaya Mezarları

Patara Antik Kenti

Likya Meclis Binası

Patara Deniz Feneri

Xanthos (Arnna) Antik kenti

Kyanei

Phellos Antik Kenti

Batık Şehir

Kekova Adası

Kaleköy

Üçağız

Myra Antik Kenti (Demre)

St. Nicholas (Noel Baba) Kilisesi (Demre)

Andriake (Demre)İletişim

Tel: +90 242 836 34 40

Cep: +90 506 574 60 30

info@kasrezervasyon.com

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean
  • Instagram - White Circle
  • White Google+ Icon
Adres

Bayındır Mah. Kaş-Antalya 07580

© 2016 by Kaş Rezervasyon - Güncelleme 04.02.2018

 

Websitesindeki Fotoğraflar ve Açıklamalar Kaş Rezervasyon onayı alınmadan hiç bir yerde kullanılamaz.